FENERBAHÇE’DEN ÇİFTE TELLİ (ŞAMPİYONLUK),

 

Ilker Topal'ın fotoğrafı. Ilker Topal'ın fotoğrafı.
 

BU AKŞAM İSPANYA’DAN GELEN HABERLE HEPİMİZ TÜRK GENCİNİN TARİHİ BAŞARISIYLA BÜYÜK BİR MUTLULUK YAŞADIK. AVRUPA GENÇLER ŞAMPİYONASINDA BAYAN ve ERKEK TAKIMIMIZ KUVVETLİ TAKIMLAR KARŞISINDA HİÇ BİR YABANCI SPORCU OLMADAN BAŞARILI OLDU.

FENERBAHÇE’NİN AMATÖR ŞUBELER SORUMLUSU FİKRET ÇETİNKAYA’NIN “BİR İLKİ ve HAYALİMİZİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİK”, SÖZLERİ NE KADAR GURUR DUYDUĞUNUN EN BÜYÜK İFADESİYDİ.

TEBRIKLER …. FB GENC BAYANLAR – OZET SONUCLAR
20 September 2014 – Castellon, Spain,
U20/ JUNIOR European Champion Clubs Cup

BAYANLAR 19 YARISMA – TOPLAM PUAN SIRALAMASI :

1 113 PUAN – TUR – FENER – FENERBAHCE ( DORT 1.lik, BES 2.lik, DORT 3.luk, BIR 4.luk. UC 5.lik, BIR 6.lik, BIR 7.lik )
2 109.5 PUAN – CZE – BRNO – AK Olympic Brno
3 92.5 PUAN – GBR – WIND – Windsor Slough Eton Hounslow

4 83 PUAN – ITA – STUDE – At Studentesca CA.RI.RI
5 83 PUAN – ESP – CAICS – Playas de Castellon
6 72 PUAN – SLO – MASS – AD MASS LJUBIJANA

7 63 PUAN – FIN – TPREN – Tampereen Pyrinto
8 62 PUAN – SUI – AARAU – BTV Aarau LA

100m – Yudum Iliksiz, 22/02/1997, PB= SB= 12.16,
3; Yudum Iliksiz; FENERBAHCE; 22/02/1997; 12.35; 6 PUAN

200m – Yudum Iliksiz, 22/02/1997, PB= SB= 24.89,
4; Yudum Iliksiz; FENERBAHCE; 22/02/1997; 25.85; 5 puan

400m – Hatice Ünzir, 07/05/1995,
5; Hatice Ünzir; FENERBAHCE; 07/05/1995; 59.76; 4 PUAN

800m – Fatma Arik, 10/09/1997, PB= 2:10.64, SB= 2:13.95
2; Fatma Arik; FENERBAHCE; 10/09/1997; 2:15.83; Siyah kupa (iskambil) 7 PUAN

1500m – Fatma Demir, 05/05/1996
2; Fatma Demir; FENERBAHCE; 05/05/1996; 4:36.56; Siyah kupa (iskambil) 7 PUAN

3000m – Nuran Satilmis, 06/10/1997
2; Nuran Satilmis; FENERBAHCE; 06/10/1997; 10:34.28; Siyah kupa (iskambil) 7

3000 ENG – Gülnaz Uskun, 12/03/1998, PB= SB= 10:35.16
1; Gülnaz Uskun; FENERBAHCE; 12/03/1998; 11:05.92; Siyah kupa (iskambil) 8 PUAN

100 ENG – Esin Akgul, 20/09/1996, PB= SB= 15.07
6; Esin Akgul; FENERBAHCE; 20/09/1996; 15.56; 3 PUAN

400 ENG – Gözdenur Bayrak, 10/01/1997
5; Gözdenur Bayrak; FENERBAHCE; 10/01/1997; 1:08.21; 4 PUAN

UZUN – Elif Özmen, 25/05/1995, PB= SB= 5.72,
3; Ecem Calagan; FENERBAHCE; 18/01/1998; 5.57; 6 PUAN

UCADIM – Elif Özmen, 25/05/1995, PB= SB= 12.53,
1; Elif Özmen; FENERBAHCE; 25/05/1995; 12.42; Siyah kupa (iskambil) 8 PUAN

YUKSEK – Kadriye Aydın, 02/07/1995, PB= 1.80, SB= 1.77,
3; Kadriye Aydin; FENERBAHCE; 02/07/1995; 1.70; 6 PUAN

SIRIK – Demet Parlak, 26/07/1996, PB= SB= 4.01,
2; Demet Parlak; FENERBAHCE; 26/07/1996; 3.80; Siyah kupa (iskambil) 7 PUAN

GULLE – Emel Dereli, 25/02/1996, PB= 18.04, SB= 17.33
1; Emel Dereli; FENERBAHCE; 25/02/1996; 16.19; Siyah kupa (iskambil) 8

DISK – Emine Girgin, 14/05/1998,. PB= SB= 45.98
3; Emine Girgin; FENERBAHCE; 14/05/1998; 38.66; 6 PUAN

CEKIC – Deniz Yaylacı, 17/07/1998, PB= SB= 55.98
2; Deniz Yaylaci; FENERBAHCE; 17/07/1998; 52.93; Siyah kupa (iskambil) 7 PUAN

CIRIT – Eda Tuğsuz, 01/03/1997, PB= SB= 52.53
1; Eda Tugsuz; FENERBAHCE; 01/03/1997; 49.64; Siyah kupa (iskambil) 8 PUAN

4x100m -
7, Fenerbahce; ; FENERBAHCE; 50.04; 2 PUAN
[Esin Akgul, 20/09/1996, Yudum Iliksiz; 22/02/1997; Ecem Calagan, 18/01/1998, Gözdenur Bayrak, 10/01/1997,]

4x400m -
5; Fenerbahce; ; FENERBAHCE; 4:02.70; 4 PUAN
[Elif Özmen, 25/05/1995, Fatma Arik, 10/09/1997, Gözdenur Bayrak, 10/01/1997, Hatice Ünzir, 07/05/1995,]

TEBRIKLER …. FB GENC ERKEKLER – OZET SONUCLAR
20 September 2014 – Castellon, Spain,
U20/ JUNIOR European Champion Clubs Cup

ERKEKLER 19 YARISMA – TOPLAM PUAN SIRALAMASI :

1; 124 PUAN – TUR – FENER – FENERBAHCE ( YEDI 1.lik, BES 2.lik, IKI 3.luk, IKI 4.luk. IKI 5.lik, BIR 6.lik,)
2; 107 PUAN – ESP – CAICS – Playas de Castellon;
3; 88 PUAN – SLO – MASS – AD MASS LJUBIJANA;

4; 79 PUAN – GBR – BARNT – Shaftesbury Barnet Harr;
5; 79 PUAN – POR – BENFI – Sport Lisboa e Benfica
6; 77.5 PUAN – CZE – PRAHA – ASK SLAVIA PRAHA;

7; 64 PUAN – ITA – GIALL – Fiamme Gialle G. Simoni;
8; 56.5 PUAN – FIN – TPREN – Tampereen Pyrinto;

http://www.rfea.es/competi/result2014/airelibre/al_CpEclubesJuniorH/C96A.20140903_1306.html

100m – Fatih Aktaş – 26/01/1995, PB= 10.70, SB=10.76
1; Fatih Aktas; FENERBAHCE; 26/01/1995; 10.75 Siyah kupa (iskambil) SB Siyah kupa (iskambil) ; 8 PUAN

200m – Fatih Aktaş – 26/01/1995, PB= SB= 21.06,
1; Fatih Aktas; FENERBAHCE; 26/01/1995; 21.46; Siyah kupa (iskambil) ; 8 PUAN

400m – Fahri Arsoy – 01/01/1995
1; 1; 3; Fahri Arsoy; FENERBAHCE; 01/01/1995; 49.00 Siyah kupa (iskambil) ; 8 PUAN

800m – Utku Çobanoğlu – 08/03/1995, PB= SB= 1:49.90
2; Utku Çobanoglu; FENERBAHCE; 08/03/1995; 1:51.22; Siyah kupa (iskambil) 7 PUAN

1500m – Omer Oti – 10/02/1998, PB= SB= 3:52.21
3; Omer Oti; FENERBAHCE; 10/02/1998; 3:58.51; 6 PUAN

3000m – Saffet Elkatmis, – 01/11/1995,
6; Ramazan Barbaros; FENERBAHCE; 05/01/1998; 9:12.24; 3 PUAN

3000 ENG – Ersin Tekal – 30/08/1995, PB= 8:54.54, SB= 9:15.64
2; Ersin Tekal; FENERBAHCE; 30/08/1995; 9:20.60; Siyah kupa (iskambil) 7 PUAN

110 ENG (99cm) – Samir Akovalı, 08/02/1995, PB= SB= 14.51
1; Samir Akovali; FENERBAHCE; 08/02/1995; 14.43 Siyah kupa (iskambil) PB Siyah kupa (iskambil) ; 8 PUAN

400 ENG – Enis Ünsal, 06/06/1995, PB= 52.16, SB= 53.66
1; Enis Ünsal; FENERBAHCE; 06/06/1995; 53.62 Siyah kupa (iskambil) SB Siyah kupa (iskambil) ; 8 PUAN

UZUN – Şeyhmus Yiğitalp, 01/01/1997, PB= SB= 7.50
1; Seyhmus Yigitalp; FENERBAHCE; 01/01/1997; 7.18; Siyah kupa (iskambil) 8 PUAN

UCADIM – Şeyhmus Yiğitalp, 01/01/1997, PB= SB= 14.69,
4; Seyhmus Yigitalp; FENERBAHCE; 01/01/1997; 14.16; 5 PUAN

YUKSEK – Ibrahim Halil Saglam, 08/01/1995, PB= SB= 2.06,
5; Ibrahim Halil Saglam; FENERBAHCE; 08/01/1995; 1.93; 4 PUAN

SIRIK – Mustafa Tilki VEYA Zeki Cem Tenekebüken, 08/11/1998
2; Mustafa Tilki; FENERBAHCE; 02/01/1997; 4.60; Siyah kupa (iskambil) 7 PUAN

GULLE (6kg) – Osman Can Özdeveci, 23/08/1995, PB= SB= 19.70,
2; Osman Can Özdeveci; FENERBAHCE; 23/08/1995; 19.00; Siyah kupa (iskambil) 7 PUAN

DISK (1.75kg) – Osman Can Özdeveci, 23/08/1995, PB= SB= 50.97,
2; Osman Can Özdeveci; FENERBAHCE; 23/08/1995; 52.79; Siyah kupa (iskambil) PB Siyah kupa (iskambil) 7 PUAN

CEKIC (6kg) – Oğuz Kardaş, 15/05/1996, SB= 59.42 ?? ,
4; Oguz Kardas; FENERBAHCE; 15/05/1996; 58.98; 5 PUAN

CIRIT – Muhammet Maviş, 25/02/1995, PB= SB= 66.62,
3; Muhammet Mavis; FENERBAHCE; 25/02/1995; 59.46; 6 PUAN

4x100m –
1; FENERBAHCE; 42.31; Siyah kupa (iskambil) 8 PUAN
[Ertan Özkan, 09/01/1996, Berk Köksal, 06/06/1996, Samir Akovalı, 08/02/1995, Fatih Aktaş, 26/01/1995, ] …

4x400m –
5; FENERBAHCE; 3:21.65; 4 PUAN
[Ramazan Barbaros, 05/01/1998, Utku Çobanoğlu - 08/03/1995, Berk Köksal, 06/06/1996, Enis Ünsal, 06/06/1995 ]

BÜTÜN SPORCU, ANTRENÖR, İDARECİ ve KULÜP YETKİLİLERİNİ KUTLUYORUZ. BAKALIM FEDERASYONUMUZ, SGM ve GENÇLİK ve SPOR BAKANLIĞI BU KONUDA NASIL BİR ÖDÜL VERECEKLERİNİ MERAKLA BEKLİYORUZ.

Lütfi Sarı

Genel kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

FENERBAHÇE ŞAMPİYONLUĞA GİDİYOR..

ÖZET SONUÇLAR – FB GENÇ TAKIMLAR – SABAH YARIŞLARI -
20 September 2014 – Castellon, Spain,
JUNIOR European Champion Clubs Cup

http://www.atletismecastello.es/

SABAH YARIŞLARI SONUNDA PUAN DURUMU – ERKEKLER

1; FENER – FENERBAHCE 28 PUAN
2; BENFI – Sport Lisboa e Benfica 19 PUAN
3; CAICS – Playas de Castellon; 18 PUAN
4; GIALL – Fiamme Gialle G. Simoni; 18 PUAN
5; PRAHA – ASK SLAVIA PRAHA; 18 PUAN
6; TPREN – Tampereen Pyrinto; 16 PUAN
7; MASS – AD MASS LJUBIJANA; 15 PUAN
8; BARNT – Shaftesbury Barnet Harr; 11 PUAN

HAMMER MEN 10:30
4; Oguz Kardas; FENERBAHCE; 15/05/1996; 58.98; 5 PUAN

SHOT PUT MEN 11:30
2; Osman Can Özdeveci; FENERBAHCE; 23/08/1995; 19.00; 7 PUAN

400 M HURDLES MEN 11:30
1; Enis Ünsal; FENERBAHCE; 06/06/1995; 53.62  SB  ; 8 PUAN

100 M MEN 12:00
1; Fatih Aktas; FENERBAHCE; 26/01/1995; 10.75  SB  ; 8 PUAN

SABAH YARISLARI SONUNDA PUAN DURUMU – BAYANLAR

1. BRNO – AK Olympic Brno; 30 PUAN
2. FENER – FENERBAHCE 24 PUAN
3. CAICS – Playas de Castellon; 23 PUAN
4. WIND – Windsor Slough Eton Hounslow; 21 PUAN
5. STUDE – At Studentesca CA.RI.RI; 19 PUAN
6. AARAU – BTV Aarau LA; 9 PUAN
7. TPREN – Tampereen Pyrinto; 9 PUAN
8. MASS – AD MASS LJUBIJANA; 8 PUAN

POLE VAULT WOMEN 11:00
2. Demet Parlak, 26/07/1996, PB= SB= 4.01,

400 M HURDLES WOMEN 11:15
5. Gözdenur Bayrak; FENERBAHCE; 10/01/1997; 1:08.21; 4 PUAN

HAMMER WOMEN 11:30
2; Deniz Yaylaci; FENERBAHCE; 17/07/1998; 52.93; 7 PUAN

100 M WOMEN 12:10
3. Yudum Iliksiz, 22/02/1997, PB= SB= 12.16,

 

TIMETABLE
    20 September 2014
Time Event Round
11:00 POLE VAULT WOMEN Final Start List Results
11:15 400 M HURDLES WOMEN Final Start List Results
11:30 HAMMER WOMEN Final Start List Results
11:50 100 M (NON SCORING) WOMEN Final Start List Results
12:10 100 M WOMEN Final Start List Results
16:15 TRIPLE JUMP WOMEN Final Start List Results
16:30 HIGH JUMP WOMEN Final Start List Results
16:45 100 M HURDLES WOMEN Final Start List Results
17:10 800 M WOMEN Final Start List  
17:15 JAVELIN WOMEN Final Start List Results
17:30 400 M WOMEN Final Start List  
17:50 3.000 M STEEPLE WOMEN Final Start List  
18:15 DISCUS WOMEN Final Start List  
18:15 LONG JUMP WOMEN Final Start List  
18:20 200 M WOMEN Final Start List  
18:35 1500 M WOMEN Final Start List  
18:55 3.000m WOMEN Final Start List  
19:25 4×100 WOMEN Final Start List  
19:30 SHOT PUT WOMEN Final Start List  
19:45 4×400 WOMEN Final Start List  
20 September 2014
TIMETABLE
    20 September 2014
Time Event Round
10:30 HAMMER MEN Final Start List Results
11:30 SHOT PUT MEN Final Start List Results
11:30 400 M HURDLES MEN Final Start List Results
11:40 100 M (NON SCORING) Final Start List Results
12:00 100 M MEN Final Start List Results
16:15 JAVELIN MEN Final Start List Results
17:00 110 M HURDLES MEN Final Start List Results
17:15 TRIPLE JUMP MEN Final Start List  
17:20 800 M MEN Final Start List  
17:40 400 M MEN Final Start List  
18:05 3.000 M STEEPLE MEN Final Start List  
18:15 HIGH JUMP MEN Final Start List  
18:25 200 M MEN Final Start List  
18:30 POLE VAULT MEN Final Start List  
18:45 1.500 M MEN Final Start List  
19:10 3.000 MEN Final Start List  
19:15 DISCUS MEN Final Start List  
19:15 LONG JUMP MEN Final Start List  
19:35 4×100 MEN Final Start List  
19:55 4×400 MEN Final Start List  
20 September 2014


Genel kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

FATMA ve YAŞAR ANTER TÜRKİYE REKORU KIRARAK ALTIN ve GÜMÜŞ MADALYA ALDI

ANTER TÜRKİYE REKORU KIRARAK BALKAN ŞAMPİYONU OLDU

Romanya’nın Bükreş kentinde başlayan 24. Balkan Veteranlar Atletizm Şampiyonası’nın ilk gününde 45 yaş gurubunda yarışan İZAK Kulübü sporcusu Bodrumlu 49 yaşındaki Fatma Anter 100 metre finalinde 13.99 koşarak hem birinci olup altın madalyayı kazandı hemde kendisine ait 100metredeki 14.31 lik rekoru kırmış oldu. Aynı yarımada ikinciliği Romanya’dan Vereş Delia, üçüncülüğü ise Türkiye’den Zeynep Tunalı kazandı. Fatma Anter cumartesi günü 400 metre Pazar günü ise 200 metrede mücadele edecek.

Yaşar Anter'in fotoğrafı. Yaşar Anter'in fotoğrafı.
Yaşar Anter'in fotoğrafı. Yaşar Anter'in fotoğrafı. Yaşar Anter'in fotoğrafı.

ANTER 10 BİN METREDE BALKAN 2. Sİ OLDU
GÜMÜŞ MADALYA ALDI

Romanya’nın Bükreş kentinde başlayan 24. Balkan Veteranlar Atletizm Şampiyonası’Nda 10 bin metrede yarışan Yaşar Anter 2. Olarak gümüş madalya kazandı.Anter geçen yıl aynı yarışmada Hırvatistan’da üçüncü olmuştu.
15 ülkeden 762 sporcunun katıldığı 24. Balkan Veteranlar Şampiyonası’nın ikinci gününde 10 bin metrede yarışan 54 yaşındaki Yaşar Anter 44.40’lık derecesi ile 50 yaş gurubunda Türkiye’ye ikincilik kazandırdı. Yarışmada birinciliği Bosna Hersek’ten Asım Kavazs, üçüncülüğü ise Yunanistan’dan Vassilios Katsoulas kazandı. Anter Pazar günü yarı maraton veya 3 bin metre engelli yarışmasında mücadele edecek.

Yaşar Anter'in fotoğrafı.
Yaşar Anter'in fotoğrafı.
Yaşar Anter'in fotoğrafı. Yaşar Anter'in fotoğrafı.
Yaşar Anter'in fotoğrafı.
AlKan Atletizm 20 Eylül 13:00
BAVACS 2014 …. (Balkan Veterans Athletics Championships 2014)
19-21 EYLUL, 2014 .. BUKRES … SONUCLARI su LINKTE gorebilirsiniz …

http://bavacs2014.ro/en/Entries—Results/Results.html

Results

bavacs2014.ro
Browser not compatible.
ŞAMPİYON AİLEYİ KUTLUYORUZ.. Lütfi Sarı
Genel kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

BALKAN MASTERLER ŞÖLENİ BAŞLIYOR

logo BAVACS

Atletlerimizden, Tutku SürenNursel ÇakmakCüneyt YükselCahit YükselMurat SancakHanife SancakAycan Kurtcan,Fatma Özkan AnterŞeref ÇetinalpSahara Meral veEksik Harita ile birlikte, Romanya‘da.

http://bavacs2014.ro/en/About/Medales-Ceremony.html

http://bavacs2014.ro/en/Timetable.html

BALKAN MASTERLERİ ATLETİZM ŞÖLENİ ROMANYA’NIN BÜKREŞ KENTİNDE BUGÜN BAŞLIYOR. YARIŞMALARA 100′ÜN ÜSTÜNDE ATLETİMİZ TÜRKİYE’Yİ BAŞARIYLA TEMSİL EDECEKLERDİR.

SPORCULARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUZ.

Lütfi Sarı

Genel kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

MALTEPE’DE ATLETİZM PİSTİ AÇILIYOR

Oben Mumcuoğlu'nun fotoğrafı.

atletizmhaber.com'un fotoğrafı.
atletizmhaber.com'un fotoğrafı.
atletizmhaber.com'un fotoğrafı.
atletizmhaber.com'un fotoğrafı.
atletizmhaber.com 26 yeni fotoğraf ekledi.

Maltepe Atletizm Pisti’nde bugün sahanın çizgileri çizildi. Uzun atlama, sırıkla atlama, cirit atma, 3000m engelli koşu ve tüm sahanın kulvar çizgileri çizildi. Erken saatlerden itibaren yeterli teknik malzeme olmamasına rağmen pistin çizgi ölçümlerini kontrol edip, özellikle 3000m engelli çizgilerini uzun sayısal ölçümlerden sonra sıfırdan çizen gönüllü atletizm adamları başta İlhan Ağırbaş Hocamız, Kenan Yarım Hocamız ve atletler Çağla Fadıllıoğlu, Aybüke Ağırbaş, Oben Mumcuoğlu, Gülşah Kızıltaş, Tuğçe Savaş, Şarık Bilgin ve Hüseyin Atıcı’ya Türk atletizmi adına teşekkür ederiz. Bu proje Türk atletizmi adına atılmış önemli bir adımdır ve buna hep beraber sahip çıkarak atletizm camiasına değerli bir spor mabedi kazandırmalıyız. Bugün atlet arkadaşlarımız pistte deneme joglarını attılar ve hepsi de sabırsızlıkla sahanın tamamlanmasını bekliyorlar. Çalışmaya devam…

 
Oben Mumcuoğlu'nun fotoğrafı. EMEĞİ GEÇEN TÜM ARKADAŞLARIMIZA TEŞEKKÜRLER.. Lütfi Sarı
Oben Mumcuoğlu'nun fotoğrafı. Oben Mumcuoğlu'nun fotoğrafı.
 İSTANBUL MALTEPE’NİN SAHİL KISMINDA SÜREYYA PAŞA KISMINDA İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINCA YENİ BİR TARTAN PİST YAPILDI. ÇİZGİLERİ DE ÇEKİLEN TESİSİN UFAK TEFEK EKSİKLERİ DE TAMAMLANMAK ÜZERE YAKINDA AÇILACAKTIR.İSTANBUL ATLETİZM TEMSİLCİSİ SALİH NATHUR GÜZEL BİR TESİSİN AÇILMASINDAN MEMNUNLUK DUYACAĞINI ve GEREKLİ MALZEMENİN DE GELMESİNDEN SONRA BİR AÇILIŞ YARIŞMASI YAPMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ.

Genel kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

BALKANATION SLOVENYA’DA BAŞLIYOR..

Balkanation Slovenya’da
balkan_ation

Balkanation Slovenya’da

18 Eylül 2014

Balkan ülkelerinin katılımı ile yapılacak olan Balkanation yarışmaları 20 Eylül 2014 tarihinde Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da yapılacak.

Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Makedonya, Romanya, Sırbistan, Slovenya ve Türkiye’nin katılımı ile yapılacak olan yarışmalar, Bayanlarda; cirit atma, 100 m.engelli, sırıkla atlama, 1500 m. 400 m. 800 m. üç adım atlama, Erkekler; Uzun atlama, 110 m. engelli, 1500 m., Yüksek atlama, 400 m. 800 m. Çekiç atma ve 100 m. branşlarında yapılacak.

Türkiye Balkanation yarışmalarına; Özkan Baltacı, Basri Güdük, Umutcan Emektaş, Mustafa Güneş, Kemal Koyuncu, Halit Kılıç, Alper Kulaksız, Serpil Koçak, Rabia Çiçek, Demet Dinç, Emine Hatun Tuna, Büşra Mutay, Berivan Şakır, Emel Şanlı ve Elmas Seda Fırtına ile katılacaktır.

Yarışma Team manuel’i Görüntülemek İçin Tıklayınız

 

FEDERASYONUMUZU YARIŞMA ÖNCESİ DUYURUSU İÇİN TEŞEKKÜRLER, BAŞLARINDA İDARECİ ve ANTRENÖRLERDE VAR MI ACABA?

ATLETLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUZ..

Lütfi Sarı

Genel kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

GENÇLERDEN İSPANYA’YA OLEY ..

GEÇEN YILIN GENÇ BAYAN ve ERKEKLERDE TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLAN FENERBAHÇE İSPANYA’DA KUPA ve MADALYA KAZANMAK İÇİN YARIŞMASI BEKLENİYOR. KULÜBÜMÜZE BAŞARILAR DİLİYORUZ.

Lütfi Sarı

Cartaz1

Castellon ve Leiria ECCC Track & Field Juniors ev sahipliğinde başlıyor..

Castellon ve Leiria ECCC Track & Field Juniors ev sahipliği
Getty ImagesTürkiye’nin Emel Dereli Brno, Çek Cumhuriyeti, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Atletizm Gençler A Grubu geçen yıl Fenerbahçe kulübü için gülle atma yetkiler tarafından onun yetenekli gösterildi.
Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Atletizm Juniors A grubu Castellon, İspanya gerçekleşecek, ve B grubu Leiria, Portekiz yapılacaktır.Her iki yarışmanın tek bir gün boyunca Cumartesi 20 Eylül’de gerçekleşecek.Erkekler ve kadınlar ayrı ayrı rekabet ve önceki yıl ulusal şampiyon olarak tanınan yalnızca kulüpler etkinliklerde yer almaya hak kazanır.

Kulüpleri ulus önceki yılın sınıflandırılan edildiği sırası bir kulüp A grubu içine terfi veya grup B içine küme olup olmadığını belirler

Kulüpleri gün boyunca kazanılan tüm noktaları ekleyerek son yere ilk gelen sınıflandırılır.

Geçen yıl Brno, Türkiye’nin Fenerbahçe erkekler junior A grubu kupasını kaldırdı. Kadın tarafı ana AK Olymp Brno kazananlar vardı.

B grubunu Leiria geçen yıl erkekler için İtalya’nın en Atl oldu. Damızlık CA.RI. kim kadınların tarafında, zafer Slovenya’nın AD Toplu Ljubljana olduğu konusunda, galibiyetini aldı.

TAKIMLAR – 
ECCC Track & Field Junior Group A Castellon/ESP 20 September 
(Groupings As at 15 January 2014 )

GENC ERKEKLER (2012 siralamasi)
TUR Fenerbahce 1A 
GBR Shaftesbury Barnet Harriers 2A
ESP Playas de Castellon 3A
CZE ASK Slavia Praha 4A
SLO AD Mass Ljubljana 5A
FIN Tampereen Pyrintö 6A
ITA Fiamme Gialle G. Simoni 1B
POR Sport Lisboa e Benfica 2B

GENC KIZLAR (2012 siralamasi)
CZE AK Olymp Brno 1A 
TUR Fenerbahce 2A 
GBR Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC 3A 
ESP Playas de Castellon 4A 
ITA Atletica Studentesca CA.RI.RI 5A 
SUI BTV Aarau LA 6A 
SLO AD Mass Ljubljana 1B 
FIN Tampereen Pyrintö 2B 

http://www.european-athletics.org/…/GroupingECCCTFJUNIO…

Yerel Organizasyon Komitesi

Mekan A Grubu
Castellon / ESP
LOC BaşkanE-Posta:

 

Antonio Escrig Saezatletismecastello@wanadoo.es

 

LOC Genel SekreteriE-Posta: Jose Ortuno Perezjortu1@hotmail.com

 

LOC Olay KoordinatörüE-Posta:

 

Claudio Venezianoclaycla@hotmail.com

 

LOC İletişimTel:

Faks:

E-Posta:

Web Sitesi:

 

Carretera Ribesalbes s / n Complejo Gaeta HUGUET deportivo 
12006 
+34 964 105 885 34 667 754 832+34 964 20 21 76

info@atletismecastello.com

www.atletismecastello.com

 

 

 

 

Mekan B Grubu
Leiria / POR
LOC BaşkanE-Posta:

 

Daniel Pereiracampoamarelo@gmail.com

 

LOC Olay Koordinatörü
E-Posta:

 

Paulo Reispauloreis@juventudevidigalense.org 
LOC İletişim 

Tel:

Faks:

E-Posta:

Web Sitesi:

Juventude Vidigalense 
Apartado 2853 2401-901 Leiria00351. 912727166

00351. 244833799

geral@juventudevidigalense.org

www.juventudevidigalense.pt

 

 

Genel kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

AHMET YAKACIKLI’YI KAYBETTİK

1966 Nisan 11 – KONYA Universiteler 400m 1.Ahmet Yakacikli, 2.Erol Alacam, 3.Alkan ORAL “Ankara ANITTEPE MAHALLE TAKIMI” kursude … — 2.Erol Alacam1.Ahmet Yakacikli ve Alkan Öral ile birlikte.

AlKan Atletizm 14 Eylül 21:23
EYLUL’DE BIR ACI KAYBIMIZ DAHA… (bugün duydum) … AHMET YAKACIKLI’yi 10 Eylul 2104, çarsamba günü kaybetmişiz…”4×400 ANITTEPE MAHALLE TAKIMIMIZDAN” (aynı zamanda FENERBAHÇE 4×400 takimi) ….. TAKIM ARKADAŞIM, NUR ICINDE YATSIN.. …https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150701290871952&set=a.10150701265761952.440546.823826951
AlKan’s vol.1b arsiv (1964 -1969)

FAHIR ÖZGÜDEN ÖĞRENCİLERİ "Turkiye Sampiyonu ANITTEPE 4400 MAHALLE TAKIMI" …. (aynı zamanda FENER…

FAHİR ÖZGÜDEN’in talebesi olarak ANKARA A.A.K. de ve 1967-69 yıllarında FB’de beraberdik … daha sonra Mersin AAK’ne gitmiş …400-200 koşardı..

AHMET YAKACIKLI’YA ALLAH’TAN RAHMET, YAKINLARINA ve SEVENLERİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM.

Lütfi Sarı

Genel kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

İTALYA’DAN DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU GELDİ

Dağ Koşusunda Genç Erkeklerimiz Dünya Şampiyonu
mass117

Dağ Koşusunda Genç Erkeklerimiz Dünya Şampiyonu

İçinde GENEL 14 Eylül 2014 512 Görüntüleme

14 Eylül 2014 tarihinde İtalya’nın Casette di Massa kentinde yapılan WMRA Dünya Dağ Koşusu Şampiyonası’nda Genç Erkek Milli Takımımız Dünya Şampiyonu oldu.

8.4 Km.lik Genç Erkekler yarışmasında sporcumuz Ramazan Karagöz 42:42 lik derecesi ile ikinci olurken, Ferhat Bozkurt hemen arkasından 42:53 derecesi ile üçüncü oldu. Diğer sporcumuz Musa İşler ise 45:43 derecesi ile yarışmayı yedinci bitirmiştir. Takımdaki dördüncü sporcumuz Ayhan Sağlam ise 47:22 derece ile on dört ‘üncü olmuştur. Genç takımımız yarışmadaki sıralamada topladığı 12 puanla birinci olarak Gençler Dünya Şampiyonu olmuştur. Genç erkeklerde Türkiye’nin ardından İtalya 34 puanla ikinci, Büyük Britanya 47 puanla üçüncü olmuştur.

Büyük erkeklerde; Uganda 17 puanla birinci,Eri Eritrea 27 puanla ikinci, İtalya 55 puanla üçüncü Türkiye 213 puanla onuncu oldu

Büyük Bayanlarda; İtalya 32 puanla birinci, Büyük Britanya 41 puanla ikinci, USA (Amerika Birleşik Devletleri) 63 puanla üçüncü, Türkiye 178 puanla on dört’üncü oldu.

Genç Bayanlarda; Almanya 8 puanla birinci, USA (Amerika Birleşik Devletleri) 12 puanla ikinci, Çek Republic yine 12 puanla üçüncü, Türkiye 40 puanla dokuzuncu oldu.

 

 İTALYA’DA YAPILAN DAĞ KOŞUSU DÜNYA ŞAMPİYONASINDA GENÇ ERKEKLERDE 2.ciye FARK ATARAK DÜNYA ŞAMPİYONU OLAN GENÇ ERKEK TAKIMIMIZA ve KATILAN TÜM MİLLİ SPORCU ve EMEĞİ GEÇEN ANTRENÖRLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM.

Lütfi Sarı

Genel kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

MARRAKECH SONUÇLANDI

Europe win the 2014 IAAF Continental Cup (Getty Images)

Avrupa fark attı

15 Eylül 2014, 10:56 – Güncelleme: 15 Eylül 2014, 12:02

Marakeş’te iki gün süren IAAF Kıtalararası Kupa’da şampiyonluğu Avrupa ekibi kazandı. 2010′da Split’te elde ettiği unvanı koruyan Avrupa, Amerika’nın 57.5 puan önünde mutlu sona ulaştı.

Avrupa fark attıYarışma yapılan 40 disiplinde her kıtayı farklı ülkeden ikişer sporcunun temsil ettiği IAAF Kıtalararası Kupa mücadelesi Marakeş’te sona erdi. Seyircinin pek ilgi göstermediği organizasyonda bir şampiyona rekoru çıkarken, özellikle mesafe dallarında 30 derecelik sıcaklık yüzünden iyi derece koşulamadı.Yarışmaların ikinci gününde kadınlar 100 engellide Dawn Harper-Nelson, şampiyona rekorunu 12.47′ye indirdi. Eski Olimpiyat şampiyonu Amerikalı, 12.60 olan eski dereceyi 0.13 geliştirirken, arkasında ikinci olan Avrupa şampiyonu Tiffany Porter, 12.51 ile Britanya rekoruna imza attı.

TEKNİK BRANŞLAR AVRUPALILARIN
Kadınlarda ikinci günün teknik branşları ağırlıkla Avrupa’ya puan kazandırdı. Yüksek atlamada Mariya Kuçina, 1.69 ile başladığı yarışmayı 1.99′da bitirip zafere ulaşırken, uzun atlamada Fransız Eloyse Lesueur, üç faulün ardından son atlayışındaki 6.66 ile birinciliği aldı. Uzunda ikinci sıra da diğer Avrupa temsilcisi Ivana Spanovic’in oldu. Valerie Adams’ın çekildiği güllede ise Alman Christina Schwanitz, 20.02′lik atışıyla birinciliği aldı.

1500 metrede Avrupa şampiyonu Hollandalı Siffan Hassan 4:05.99 ile, 200 metrede de aynı ülkeden bir başka Avrupa şampiyonu Dafne Schippers (22.28) ipi göğüsledi.

Erkeklerde Afrika’yı temsil eden Nijel Amos ve Mohamed Aman, finişe ilk iki sırada gelirken, Botsvanalı Amos 1:44.88 koşarak dünya şampiyonu Aman’ı bir kez daha yendi. 3000 metrede Caleb Ndiku, 7:52.64 ile kazanırken, Bernard Lagat yarışı üçüncü sırada bitirdi. Cirit atmada ise Mısırlı İhab Abdelrahman El Sayed, 85.44′lük atışıyla Afrika’ya birincilik taşıdı.

1.GÜN: AVRUPA 31.5 PUANLA ÖNDE

COLLINS 4×400′Ü KOŞAMADI
Kupanın son yarışması 4×400 erkeklerde Amerika karmasında eksik olunca üçüncü ayağı daha önce hiç 400′ü bulunmayan eski dünya şampiyonu sprinter Kim Collins koştu. Bayrağı Chris Brown’dan alan Collins, son ayaktaki LaShawn Merritt’e ulaştığında takımı son sıraya düştü. Dünya şampiyonu Merritt’in çabası, ekibi ancak üçüncü yapabildi. Son metresine kadar çekişme yaşanan yarışı Avrupa’nın önünde Afrika karması kazandı.

İkinci gün yarışmalarında galip gelen isimler şöyle:

ERKEKLER
200 metre: Alonso Edward, Amerika – 19.98
800 metre: Nijel Amos, Afrika – 1:44.88
3000 metre: Caleb Ndiku, Afrika – 7:52.64
3000m su engelli: Jairus Birech, Afrika – 8:13.18
110m engelli: Sergey Şubenkov, Avrupa – 13.23
Sırıkla atlama: Renaud Lavillenie, Avrupa – 5.80m
Üç adım: Benjamin Compaore, Avrupa – 17.48m
Disk atma: Gerd Kanter, Avrupa – 64.46m
Cirit atma: İhab Abdelrahman, Afrika – 85.44m
4x400m: Afrika – 3:00.02

KADINLAR
200 metre: Dafne Schippers, Avrupa – 22.28
1500 metre: Sifan Hassan, Avrupa – 4:05.99
5000 metre: Almaz Ayana, Afrika – 15:33.32
3000m su engelli: Emma Coburn, Amerika – 9:50.67
100m engelli: Dawn Harper-Nelson, Amerika – 12.47
Yüksek atlama: Mariya Kuçina, Avrupa – 1.99m
Uzun atlama: Eloyse Lesueur, Avrupa – 6.66m
Gülle atma: Christina Schwanitz, Avrupa – 20.02m
Çekiç atma: Anita Wlodarczyk, Avrupa – 75.21m
4x400m: Amerika – 3:20.93

PUAN DURUMU
Avrupa – 447.5
Amerika – 390
Afrika – 339
Asya Pasifik – 257.5

atletizmdunyasi.com / Şevket F. Erbay
13 SEP 2014 IAAF NEWS MARRAKECH, MOROCCO

AMERICAS AWARDED THE 2010 IAAF CONTINENTAL CUP IN MARRAKECH

The Americas team were presented with the 2010 IAAF Continental Cupat the spectacular welcome dinner for this year’s event in Marrakech, Morocco, on Friday night (12).In front of several thousand guests, on an evening that celebrated Moroccan culture and cuisine, a jubilant NACAC (North American, Central American and Caribbean Athletics Association) president Victor Lopez received the magnificent trophy from IAAF president Lamine Diack in recognition of his region’s feat four years ago at the previous edition of the IAAF Continental Cup in the Croatian city of Split.The Americas features athletes not only from the NACAC area association but also from CONSUDATLE, the Confederación Sudamericana de Atletismo/South American athletics confederation.

The final revised standings in the 2010 cup are:

1 Americas 422.5
2 Europe 417
3 Africa 293
4 Asia-Pacific 290.5

In a tight contest, Europe originally won by the narrow margin of 1.5 points, but subsequent disqualifications for infractions of the IAAF anti-doping regulations meant a revision of the points and honours went to their close rivals throughout that weekend in Split.

The IAAF Continental Cup, Marrakech 2014, will take place this coming weekend on Saturday and Sunday (13-14).

IAAF  

SHOW ME ALL PAGES RELATED TO THIS ARTICLE

Genel kategorisine gönderildi | Yorum bırakın